Dolgu uygulaması nedir?

564bab6c0fc0e

Dolgu, doğal olarak deride, bağ dokusunda bulunan ve zamanla azalan hyalüronik asidin tamamlanması işlemidir. Derin kırışıklıkları, gözaltı çukurlarını doldurmak ve dudak dolgunlaştırmak için kullanılmaktadır.

Dolgu uygulaması nedir?
Hyaluronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu, ince çizgileri, derin kırışıklıkları doldurmak ve güneşin verdiği hasar ve yaştan kaynaklanan yüzün yeniden şekillendirilmesi için uygulanan kozmetik bir işlemdir. 4-6 ay dayanıklılığı olan Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri, anında ve etkili bir şekilde görebileceğiniz, yaşlanma karşıtı bir tedavidir. Prosedür öncesi uygulanacak alana sadece 10-15 dakika süren bir anestezik uyuşturucu krem ​​uygulanır. İyileşme süreci yoktur, hemen sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Bu işlemde kullanılan hyaluronik asit özelliği nedir?

Hyaluronik asit en yaygın kullanılan dolgu maddesidir. Bu maddenin en önemli özelliği, vücutta halihazırda doğal olarak bulunmasıdır, dolayısıyla tedavi edilen kişide alerjik reaksiyona neden olma riski yoktur. Sonuç, hyalurinaz denilen bir madde ile hasta memnun değilse anında eritilebilir.

Dolgu nerede kullanılır?

Nazolabial çizgiler (burundan dudak kenarlarına uzanan çizgiler)
Dudak kenarlarından aşağı doğru giden çizgiler
Dudakta ince çizgiler
Derin akne ve skar (yara) izleri
Dudak
Gözaltı çökmelerinin doldurulması
Daha net bir çene çizgisi yaratmak
Elmacık kemiği ve yanak doldurulması

Dudak dolgusu: Zamanla dudaklar incelmeye başlar ve şekil ve dolgunluklarını kaybeder. Hiyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri, dudakları eski dolgunluklarına döndürmek, dudakların konturunu arttırmak ve dudaklardaki asimetriyi düzeltmek için kullanılabilir.

Burun ve ağız çevresindeki oluklar: Burun iki tarafından dudak kenarlarına doğru ilerleyen çizgiler ve oluklar, yağ dokusunun yer değiştirmesi nedeniyle ortaya çıkar. Hiyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları, bu çizgileri yumuşatmanın en etkili yoludur.

Yanaklar, şakaklar ve alt çeneler: Yaşla birlikte bu bölgelerde yağ kaybı, yüzde bir hacim kaybıyla azalmaya başlar ve sarkma ve cilt incelmesi gibi belirtilerle sonuçlanır. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri, alt çeneyi aydınlatmak, yanaklara ve elmacıklara hacim kazandırmak ve yüze genç bir ifade vermekte çok başarılıdır.

Gözaltı torbaları: Gözaltı torbaları alt göz kapağı seviyesinde başlar ve yanaklara doğru uzanır. Torbalamanın yarattığı çıkıntıyı kamufle etmenin en etkili yolu, yanaktaki hyaluronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu dokunuş, yanaklardan yanaklardan yüze düz bir yüzey oluşturur ve yüze yeni bir görünüm kazandırır.

Daha dengeli bir çene: Yaş ilerledikçe, çene küçülür ve geri çekilir. Bazı insanlarda çene yapısal olarak küçük ve geriye doğrudur. Her iki durumda da dolgu maddeli çene hattı daha güçlü, daha belirgin hale getirilebilir. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri, çene hattını daha sert bir görünümle yumuşatmakta son derece başarılıdır ve daha orantılı bir çene oluşturur.

1
×
Merhabalar;
Size yardımcı olabileceğimiz bir konu var ise lütfen bize yazın.